Umwelt

Z lásky k přírodě

Všechny suroviny, ze kterých vyrábíme naše léky, nám dává příroda. Proto nám velmi záleží na zodpovědném zacházení s přírodními zdroji. Z tohoto důvodu je pro nás také obzvlášť důležité hospodaření s papírem.

Proč? Německo je po USA druhým největším světovým importérem papíru a spotřebuje tolik papíru jako celá Afrika a Jižní Amerika dohromady. Průměrný Němec spotřebuje ročně víc než 250 kilogramů papíru.

Papír ze zodpovědného lesního hospodářství

Zcela se obejít bez papíru nelze, proto jsme se zavázali, že budeme používat výlučně papír s certifikací FSC®. Pascoe přírodní medicína tak jako první farmaceutická společnost na světě zaručuje, že dřevo, které se využívá pro výrobu papírenských výrobků, pochází ze zodpovědně obhospodařovaných lesů.

Spoločnosť Pascoe Prírodná medicína získala certifikát FSC

Průkopník bez papíru

Pascoe přírodní medicína byla v roce 2005 první farmaceutickou společností na světě, která zavedla bezpapírovou výrobu. Od tohoto přechodu až do roku 2010 klesla spotřeba papíru v celém podniku o 65 %. Náš projekt „průkopník bez papíru“ byl už dvakrát oceněný značkou kvality „Top 100“ – vyznamenáním pro inovativní středně velké podniky.

Další kroky, které jsme podnikli pro ochranu životního prostředí:

  • Abychom šetřili benzín, zavedli jsme pro naše zákazníky z řad odborníků online vzdělávání. Tím jsme odbourali cestování na místo školení a kromě toho i čas a náklady na ubytování 
  • Řadu podkladů máme k dispozici ve formátu PDF, čímž odbouráváme zbytečný tisk. 
  • Výrazně kratší přepravní vzdálenosti: Naše společnost sídlí Gießenu, proto se výroba kontrola kvality i skladování nacházejí uprostřed Německa. 
  • Velká část rostlin, které používáme, se pěstuje v okolí Gießenu.
  • Ke splachování toalet používáme chladicí vodu z výroby. 
  • Naši zaměstnanci založili skupinu pro ochranu životního prostředí. Zajišťují například ekologický systém třídění odpadu. 
  • Zastřešená odstavná plocha pro kola umožňuje, aby naši zaměstnanci cestovali do práce na kole.

„Jsme rodinný podnik třetí generace, proto je výhradně v našem zájmu přinášet trvale udržitelné produkty. Myslíme i na naše děti. Všechno, co děláme, je v souladu s přírodou.”

Jürgen F. Pascoe, generální ředitel